OBȚINE O PERSPECTIVĂ PANORAMICĂ.

DESIGN MODERN ȘI ELEGANT
Oferind un afișaj uimitor, cu margini minime și sticlă de la o margine la alta, chartplotterul GPSMAP 15x3 are o interfață tactilă ultra-lată, de înaltă rezoluție, cu funcțiile familiare și ușor de utilizat ale chartplotterelor noastre existente, din seria GPSMAP x3.

ELEMENTE OPTICE LUMINOASE ŞI CLARE
Afișajul IPS ultra-lat al acestui chartplotter versatil oferă unghiuri mai largi de vizualizare, culori precise, claritate superioară și lizibilitate la lumină solară — chiar și cu ochelari de soare polarizați.

ÎMPARTE ECRANUL DUPĂ NEVOI
Bucură-te de beneficiile a două ecrane cu confortul unui control fără egal. Funcția de ecran divizat îți permite să dimensionezi și să organizezi configurația afișajului astfel încât datele de care ai nevoie să fie exact acolo unde vrei.

DOUĂ OPȚIUNI DE MONTARE
O opțiune de montare cu suport de tip bail și butoane laterale sprijină instalări unice de tip „afișaj suspendat” (comercializat separat), iar o opțiune de montare din spate este oferită pentru soluții sigure de montare încastrată sau la nivel.
VEZI LUMEA DIN ADÂNCURI.

SUPORT SONAR TRADIŢIONAL ŞI DE SCANARE
Beneficiezi de asistență integrată pentru sonarul CHIRP tradițional de 1 kW, pentru o separare superioară a țintelor. În plus, sonarele de scanare ClearVü™ și SideVü™, cu definiție ultra-înaltă, au palete de culori vii, cu contrast ridicat, pentru a te ajuta să distingi mai bine peștii de structurile subacvatice (traductor necesar, comercializat separat).

COMPATIBILITATE CU SONARUL PANOPTIX™
Asociază cu sonarul Panoptix™ sau LiveScope™ în timp real, ușor de interpretat (traductor necesar, comercializat separat) pentru a vedea totul în jurul bărcii în timp real.
CONCEPUTE PENTRU CÂRMA TA.

CARTOGRAFIERE
Navighează cu hărţi opţionale Garmin Navionics+™ care includ tehnologie2 Auto Guidance+™, actualizări zilnice şi multe altele (necesită abonament).

HĂRŢILE NOASTRE PREMIUM FIABILE
Obţine asistenţă pentru hărţile Garmin Navionics Vision+™ cu umbrire a reliefului şi imagini din satelit premium.
NAVIGHEAZĂ FĂRĂ DIFICULTATE.

FUNCŢII DE NAVIGAŢIE GARMIN SAILASSIST™
Vizualizează liniile imaginare de manevră, ghidarea către linia de start a cursei, o roză a vânturilor îmbunătățită, liniile de direcție și liniile cursului în raport cu suprafața terestră, câmpuri de date privind vântul real și glisor pentru maree/curenți/timp, unghiul vântului, stabilit și deriva, viteza vântului și multe altele.

DIAGRAME POLARE
Utilizează tabelul cu date polare pentru a vedea date cheie, inclusiv cât de repede ar trebui să mergi cu un anumit unghi şi viteza vântului, astfel încât să ştii dacă trebuie să reglezi direcţia de navigare.

REŢEAUA MARINĂ GARMIN
Dacă ai mai multe dispozitive Garmin compatibile pe ambarcaţiune, poţi partaja informaţii precum hărţi, date de utilizator, imagini radar şi filmări de la camerele IP.

REŢELELE NMEA 2000® ŞI NMEA 0183
Conectează-te la sisteme de pilot automat, comutare digitală, meteo, sistemul audio Fusion®, conținut media, VHF, AIS și multe altele de pe un singur ecran.

APLICAŢIA ACTIVECAPTAIN®
Conectivitatea Wi-Fi® integrată se conectează cu aplicația mobilă multifuncțională gratuită pentru acces la funcția OneChart™, notificări inteligente (când este asociat cu smartphone-ul tău), actualizări software, aplicația Helm™, date din Comunitatea Garmin Quickdraw™ și multe altele1.

TEHNOLOGIE INTEGRATĂ ANT®
Conectează-te la unele dintre dispozitivele tale preferate, cum ar fi ceasurile marine quatix®, traductoarele Wireless 2 gWind™, instrumentele marine eoliene GNX™ şi telecomenzile wireless.

CONECTIVITATE MOTOR
Poți să conectezi chartplotterul la motoare diferite, inclusiv anumite motoare Yamaha® și Mercury®.

FUNCŢIA ONEHELM
Această funcție reunește toate operațiunile și capacitățile comutării digitale EmpirBus™ și ale altor dispozitive terțe pe un singur ecran.

TRIMITE MESAJE PENTRU DISPOZITIVUL INREACH®
Asociază dispozitivul de comunicare prin satelit inReach3 cu chartplotterul și tastează mesaje personalizate utilizând tastatura de pe ecran a afișajului multifuncțional. Accesează lista de contacte sau introdu un e-mail, o adresă inReach sau un număr de telefon. De asemenea, poți grupa mesajele după conversație pentru o experiență asemănătoare mesajelor.
CONECTEAZĂ-TE CU OPȚIUNI SUPLIMENTARE DE COMENZI ALE BĂRCII.

ANCORĂ PENTRU APE DE MICĂ ADÂNCIME POWER-POLE®
Prin conectarea în rețea a chartplotterului GPSMAP 15x3 cu motorul de trolling Force® și sistemului tău Power-Pole compatibil de ancorare în ape de mică adâncime, poți accesa funcțiile avansate de control al ambarcațiunii4 de pe plotter, inclusiv ancorarea automată inteligentă, împingerea inteligentă, stivuirea automată, detectarea prin tragere a ancorei și ancorarea la sfârșitul rutei. Petrece mai mult timp pescuind, mai puțin timp poziționându-l.

INTEGRAREA MOTORULUI DE TROLLING
Obține asistență și ajutor cu integrarea pentru motorul de trolling seria Force (comercializat separat) pentru a avea mai mult control în timp ce pescuiești.
ÎN CUTIE
- Chartplotter GPSMAP 1523xsv ultra-lat
- Cablu de alimentare
- Kit subțire pentru montare încastrată, cu garnitură
- Capac de protecţie
- Cablu adaptor traductor cu 8 pini la cablu adaptor sonar cu 12 pini
- Cablu principal/de legătură de 2 m și conector în T pentru rețeaua NMEA 2000®
- Documentaţie
Specificatii
Caracteristici Fizice şi Performanţe |
|
| Dimensiuni fizice | 388,9 x 178,5 x 82,9 mm (15,3″ x 7,02″ x 3,3″) |
|---|---|
| Greutate | 3,26 kg (7,2 lbs) |
| Rezistenţă la apă | IPX7 |
| Ecran tactil | Da |
| Tip afişaj | Afișaj ultra-lat, IPS |
| Dimensiune afişaj | 34,6 x 12,9 cm; 36,8 cm în diagonală (13,6″ x 5,1″; 14,5″ în diagonală) |
| Rezoluţie afişaj | 1920 x 720 pixeli |
| OPŢIUNI DE MONTARE | Cu suport de tip bail, încastrat sau la nivel (Garmin nu oferă piese sau accesorii pentru o instalare la nivel. Sunt necesare instrumente şi cunoştinţe de specialitate.) |
| Vizibilitate cu lentile polarizate | Da |
Hărţi şi Memorie |
|
| Acceptă carduri de date | 2 carduri microSD™ (partea din spate a dispozitivului) |
|---|---|
| Compatibil cu cititorul de carduri SD Garmin | Da (cititor de carduri USB) |
| Puncte de trecere | 5000 |
| Puncte traseu | 50 000 |
| Trasee | 50 trasee salvate |
| Rute | 100 |
Senzori |
|
| GPS | Da |
|---|---|
| GLONASS | Da |
| Galileo | Da |
| Are receptor încorporat | Da |
| Receptor | 10 Hz |
| NMEA 2000 Compatible | Da |
| NMEA 0183 Compatible | Da |
| Acceptă WAAS | Da |
| Acceptă GPS cu mai multe benzi de frecvenţă şi mai multe constelaţii de sateliţi | Da (cu antenă externă cu GPS) |
Chartplotter Features |
|
| Smart Mode Compatible | Da |
|---|---|
| AIS | Da |
| DSC | Da |
| Suportă radiouri compatibile Fusion-Link™ | Da |
| GSD Black Box Sonar Support | Da |
| GCV Black Box Sonar Support | Da |
| ActiveCaptain® Compatibil | Da |
| Acceptă comenzi vocale | Da (cu accesoriu extern) |
| GRID (Garmin Remote Input Device) compatible | Da |
| Wireless Remote Compatible | Da |
| Caracteristici de Navigație | Da |
| Alerte audio rostite | Da |
| Compatibilitate OneHelm™ | Da |
Reţea Electrică |
|
| TENSIUNE DE ALIMENTARE | 10 – 32 V c.c. |
|---|---|
| Putere tipică de curent la 12 V c.c. | 2,44 A |
| Putere maximă de curent la 12 V c.c. | 4,21 A |
| Consum maxim de putere la 10 V c.c. | 56,93 W |
Funcţii şi Specificaţii Sonar |
|
| Afişează sonar | Da |
|---|---|
| Ieşire putere | 1 kW |
| Sonar tradiţional (frecvenţă dublă/fascicul) | Da |
| ClearVü | Da |
| SideVü | Da |
| Sonar Panoptix™ | Da |
| LiveScope | Da |
Conexiuni |
|
| Porturi NMEA 2000® | 1 |
|---|---|
| NMEA 0183 Input (Rx) Ports | 1 |
| Porturi de ieșire NMEA 0183 (Tx) | 1 |
| Video input ports | 1 (compozit BNC) |
| Porturi J1939 | 1 |
| Porturi Garmin Marine Network™ | 2 |
| Porturi traductor cu 12 pini | 1 |
| Porturi USB | Da |
| Apelare Bluetooth® | Da (BLE) |
| ANT® (Conectivitate) | Da |
| Reţea Wi-Fi® Garmin (conexiune locală) | Da |
Informații privind siguranța și aspectele juridice |
|
| Informațiile conform Legii privind datele UE (EU Data Act) – Chartplottere marine, detectoare de pești și traductoare | Da |
|---|---|
Eng










Reviews
There are no reviews yet.