| Lungime | 5.52 m |
| Color: | 5.9 m |
| Lățime | 2.25 m |
| Unghiul oglinzii | 17° |
| Cizma motor | 630 mm (XL) |
| Material coca | AlMg 4,5 Mn (5083) |
| Grosime coca | 4-3 mm |
| Greutatea bărcii | 790 kg |
| Motor recomandat | 115-150 |
| Capacitate rezervor | 150 l |
| Livewell | 105 l |
| Capacitate persoane | 4 |
| Compartiment lansete | 4 / up to 2.8 m |