DESCRIERE PRODUS ÎNCĂRCĂTOR LIFEPO4 REBELCELL 14.6V20A (IP65) WATERPROOF
Încărcătorul LiFePO4 14.6V20A waterproof (IP65) este conceput pentru încărcarea bateriilor Rebelcell 12V EDGE și PRO LiFePO4. Programul de încărcare asigură încărcarea bateriei sigur și automat, cu profilul corect de încărcare.
Starea încărcării poate fi monitorizată prin indicatorul LED. Încărcătorul include protecții integrate la scurtcircuit, polaritate inversă, supratensiune, supracurent, supraîncărcare și temperatură ridicată.
Încărcătorul este etanșat cu rășină epoxidică, fiind potrivit pentru instalare permanentă în barcă. Este destinat doar pentru încărcarea bateriilor Rebelcell 12V EDGE sau PRO LiFePO4.
General | |
| NUME PRODUS | 14.6V20A LiFePO4 charger waterproof (IP65) |
|---|---|
| COD PRODUS | WC14V20REPR |
| COMPATIBIL CU | 12V EDGE / PRO LiFePO4 Batteries |
| TEHNOLOGIE | Automatic charger with advanced high frequency switch mode power supply technology |
| EFICIENȚĂ | >91% |
| PROFIL ÎNCĂRCARE | Pre-charge / CC / CV / Cut-off |
| CONECTOR | M8 tongue connector |
Date electrice | |
| INTRARE AC | 230 Volt 50-60Hz |
|---|---|
| PUTERE | 600W |
| TENSIUNE ÎNCĂRCARE | 14.6V |
| CURENT MAXIM DE ÎNCĂRCARE | 20A |
| TENSIUNE MINIMĂ BATERIE | 3V |
| TEMPERATURĂ DE LUCRU | -10°C până la +40°C |
Timp de încărcare | |
| 12V75 EDGE LIFEPO4 BATTERY | 4-5 h |
|---|---|
| 12V105 EDGE LIFEPO4 BATTERY | 6-7 h |
| 12V210 EDGE LIFEPO4 BATTERY | 11-12 h |
| 12V80 PRO LIFEPO4 BATTERY | 4-5 h |
| 12V120 PRO LIFEPO4 BATTERY | 7-8 h |
Electronică și indicator | |
| INDICATOR STARE ÎNCĂRCARE | Da, prin LED |
|---|---|
| LED 1 | Roșu <80%; galben >80%; verde 100% |
| RĂCIRE | Da, ventilație forțată cu ventilator pentru răcirea încărcătorului |
| RADIATOR | Da, carcasa exterioară a încărcătorului funcționează ca radiator |
Protecție | |
| PROTECȚIE LA SUPRAÎNCĂRCARE | Da |
|---|---|
| PROTECȚIE LA POLARITATE INVERSĂ | Da |
| PROTECȚIE LA SCURTCIRCUIT | Da |
| PROTECȚIE LA SUPRATENSIUNE | Da |
| PROTECȚIE LA TEMPERATURĂ RIDICATĂ | Da |
| POTRIVIT PENTRU UTILIZARE EXTERIOARĂ | Da |
Dimensiuni și greutate | |
| DIMENSIUNI | 230x135x80 mm |
|---|---|
| GREUTATE | 2.6 kg |
| GREUTATE PACHET | 2.9 kg |
Certificare și garanție | |
| GARANȚIE | Doi ani |
|---|---|
| CERTIFICARE | CE, ROHS |
| IP RATING | IP65 |
| STANDARDE | IEC 61000-3-2:2019 |
| BARCODE | 8720964630694 |
| EAN | 8720964630694 |
| COD HS | 850440 / 85044060 |
Reviews
There are no reviews yet.