DESCRIERE
Dotează-ţi ambarcaţiunea cu un sistem audio excepţional, la o valoare remarcabilă. Un sistem stereo marin Fusion MS-RA60 şi un kit de difuzoare seria EL sau MS-RA210 şi un kit de difuzoare seria XS îţi pun la îndemână coloana sonoră perfectă.
- BUCURĂ-TE DE MUZICA TA CÂT MAI REPEDE POSIBIL. SISTEMUL TĂU MARIN STEREO ŞI AMBELE DIFUZOARE SUNT GATA DE INSTALARE.
- CONTROLEAZĂ CU UŞURINŢĂ MUZICA DE PE DISPOZITIVUL TĂU COMPATIBIL GARMIN MFD, DISPOZITIVUL INTELIGENT SAU CEASUL GARMIN.
- AMPLIFICATORUL INTEGRAT CLASA D ADUCE LA BORD O EFICIENŢĂ SPORITĂ ŞI UN NIVEL MAI RIDICAT DE PUTERE.
- TEHNOLOGIA MULTI-ZONE TE FACE CĂPITANUL PE DOUĂ ZONE AUDIO SEPARATE.
- ACTUALIZEAZĂ CONVENABIL SOFTWARE-UL PRIN TEHNOLOGIA BLUETOOTH DIN APLICAŢIA FUSION AUDIO PE DISPOZITIVUL TĂU INTELIGENT COMPATIBIL.
- ÎMBUNĂTĂŢEŞ
ÎN CUTIE
- Sistem marin stereo MS-RA210
- O pereche de difuzoare marine gri seria XS Sports
- Antenă disimulare AM/FM
- Cablu de derivaţie NMEA 2000 de 6 ft (2 metri)
- Două cabluri pentru difuzoare de 19 ft (6 metri)
- Capac antipraf
- Cablaje şi accesorii de montare
- Garnitură de montare
- Patru şuruburi autofiletante de 6
- Două capace pentru şuruburi
- Cablaj de alimentare şi pentru boxe
- Cablaj intrare auxiliară, line-out şi ieşire subwoofer
- 12 şuruburi de montare din oţel inoxidabil Phillips (4,2 mm x 25,4 mm (calibru 8 x 1″))
SPECIFICATII
Specificaţii stereo |
|
| DIMENSIUNI FIZICE (ÎXLXA) | MS-RA210: 2,68″ x 6,18″ x 4,99″ (68 x 157 x 126,6 mm) |
|---|---|
| GREUTATE | MS-RA210: 12,4 oz (350 g) |
| REZISTENŢĂ LA APĂ | IPX6 şi IPX7 (doar panoul frontal, la instalarea corespunzătoare) |
| TENSIUNE DE ALIMENTARE | 10,8-16 V c.c. |
| INTERVAL DE TEMPERATURĂ DE FUNCŢIONARE | 32° – 122° F (0° – 50° C) |
| CURENT (MAX.) | 15 A |
| NMEA 2000 LEN | MS-RA210: 1 (50 mA) |
| RAZĂ WIRELESS BLUETOOTH | Până la 30 ft (10 metri) |
| ZONĂ DE ACOPERIRE WIRELESS ANT | Până la 10 ft (3 metri) |
| FRECVENŢE/PROTOCOALE WIRELESS | Bluetooth 2,4 GHz la +12 dBm nominal ANT 2.4 GHz la +7 dBm nominal |
| DISTANŢA DE SIGURANŢĂ FAŢĂ DE BUSOLĂ | 5,9″ (150 mm) |
| AFIŞAJ | MS-RA210: LCD color de legare optică de 2,7″ |
| AMPLIFICATOR ÎNCORPORAT | Clasa-D (impedanţă minimum 4 Ohmi) |
| PUTERE DE VÂRF | MS-RA210: 200 W |
| PUTERE NOMINALĂ DE IEŞIRE (4 OHMI) | MS-RA210: 26 W rms x 4 la o tensiune de intrare de 14,4 V < 10 % THD |
| CONTROL FUSION-LINK | MS-RA210: Da (cu MFD, smartphone şi ceas Garmin) |
| PROCESAREA SEMNALULUI DIGITAL ÎNCORPORATĂ | MS-RA210: Da (cu profiluri DSP preconfigurate) |
| TEHNOLOGIE MULTI-ZONE | 2 zone |
| TEHNOLOGIE WIRELESS BLUETOOTH | Da |
| TEHNOLOGIE WIRELESS ANT | Da |
| COMPATIBIL CU DAB+ | MS-RA210: Da (necesită modul antenă DAB100A) |
| SIRIUSXM-READY | MS-RA210: Da (necesită tuner auto SiriusXM Connect) |
| INTERFAŢĂ ÎN MAI MULTE LIMBI | MS-RA210: bulgară, chineză (simplificată/tradiţională), croată, cehă, daneză, olandeză, engleză, finlandeză, franceză, germană, greacă, italiană, japoneză, coreeană, norvegiană, polonă, portugheză (BR/PT), slovenă, spaniolă, suedeză, tailandeză, turcă |
| COMPATIBILITATE CU TELECOMANDA NRX | MS-RA210: Da |
| ACTUALIZĂRI SOFTWARE | MS-RA210: USB |
| GARANŢIE | 1 an |
| SURSE | MS-RA210: AM/FM/Bluetooth/audio USB/iPhone/iPod/AUX x1/MTP/compatibil SiriusXM (Numai SUA, necesită tuner auto SiriusXM Connect)/compatibil DAB+ (disponibil numai în Europa şi Australia) |
| INTRARE AUXILIARĂ | O intrare RCA (AUX) |
| NMEA 2000 | MS-RA210: 1 port |
| USB 2.0 | MS-RA210: 1 port |
| RADIO PRIN SATELIT SIRIUSXM | MS-RA210: 1 port (necesită tunerul auto SiriusXM Connect, nu oferă informaţii despre trafic sau vreme) |
| RADIO AM/FM | Un port pentru conector de antenă Motorola |
| BOXĂ | MS-RA210: 4 x conexiuni pentru difuzoare (amplificare în 2 zone) |
| IEŞIRE PRE-OUT RCA (STÂNGA, DREAPTA ŞI SUBWOOFER) | MS-RA210: 2 zone (necesită amplificare externă) |
| LINE OUT | MS-RA210: Zona 1, Zona 2 (1 x stânga + dreapta per zonă, necesită amplificare externă) |
| IEŞIRE SUBWOOFER | MS-RA210: Zona 1, Zona 2 (necesită amplificare externă) |
Specificaţiile difuzoarelor |
|
| DIMENSIUNI FIZICE (ÎXLXA) | Difuzoare XS Sports: 6,97″ x 3,27″ (177 x 83 mm) |
|---|---|
| REZISTENŢĂ LA APĂ | IP65 |
| CONFIGURARE | Difuzor XS: Coaxial |
| DIMENSIUNE DIFUZOR | 6,5″ |
| PUTERE MAXIMĂ (WAȚI) | Difuzor XS: 200 W |
| PUTERE RMS (WAȚI) | Difuzor XS: 50 W |
| SENSIBILITATE (1 WAT/1 METRI) | Difuzor XS: 91 dB |
| RĂSPUNS ÎN FRECVENȚĂ | Difuzor XS: 80 Hz-18 kHz |
| IMPEDANŢĂ NOMINALĂ | 4 ohmi |
| PUTERE RECOMANDATĂ AMPLIFICATOR (RMS) | Difuzor XS: 20-150 W/Ch |
| INTERVAL DE TEMPERATURĂ DE FUNCŢIONARE | 32° – 122° F (0° – 50° C) |
| DIAMETRU BOBINĂ VOCALĂ | Difuzor XS: 1,18″ |
| MATERIAL CON | Con din polipropilenă cu garnitură din pânză |
| TIP DIFUZOR PENTRU FRECVENŢE ÎNALTE | Difuzor XS: Cupolă din aluminiu |
| DISTANŢA DE SIGURANŢĂ FAŢĂ DE BUSOLĂ | Difuzor XS: 122″ (310 cm) |
| GARANŢIE | Difuzor XS: 3 ani |
| SPAŢIU DIAMETRU PENTRU MONTARE | XS Speaker: 5.31″ (135 mm) |
| ADÂNCIMEA SPAŢIULUI LIBER PENTRU MONTARE | XS Speaker: 2.64″ (67 mm) |
| VOLUM INCINTĂ ETANŞAT | Difuzor XS: 0,28 ft cubice (8 l) |




Reviews
There are no reviews yet.