DESCRIERE
Create special pentru mediul maritim, amplificatoarele maritime seria Signature au una dintre cele mai impresionante protecţii disponibile împotriva condiţiilor de mediu, asigurând o performanţă excelentă pe apă.
- DESIGNUL AMPLIFICATORULUI CLASA D OFERĂ EFICIENŢĂ SPORITĂ ŞI UN NIVEL MAI RIDICAT DE PUTERE.
- PUTEŢI CONECTA PÂNĂ LA DOUĂ DIFUZOARE PER CANAL LA 2 OHMI SAU CREA O PUNTE ÎNTRE DOUĂ CANALE LA 4 OHMI PENTRU UN NIVEL MAI RIDICAT DE PUTERE.
- PLĂCILE CU CIRCUITE IMPRIMATE CU STRAT PROTECTOR OFERĂ PROTECŢIE SUPLIMENTARĂ ÎMPOTRIVA INTEMPERIILOR.
- DISIPATORUL TERMIC RIGID DIN ALIAJ DE ALUMINIU ESTE MODELAT PENTRU A ASIGURA UN GRAD RIDICAT DE DISIPARE A CĂLDURII.
- AMPLIFICATOARELE SUNT DISPONIBILE ÎN CONFIGURAŢII MONOBLOC, CU 4 CANALE, 5 CANALE, 6 CANALE ŞI 8 CANALE.
- PROIECTATE PENTRU A REZISTA SEZON DUPĂ SEZON, AMPLIFICATOARELE INCLUD O GARANŢIE DE 3 ANI.
ÎN CUTIE
- Patru şuruburi autofiletante de 8
- Cheie hexagonală de 3 mm (pentru capacul superior şi terminalele de alimentare)
- Cheie hexagonală de 2,5 mm (pentru terminalele pentru boxe)
- Lavetă pentru lustruire
- Siguranţe de schimb de tip lamă 40 A conforme J1171
SPECIFICATII
Caracteristici Fizice şi Performanţe |
|
| GARANŢIE | 3 ani |
|---|---|
| CANALE | Monobloc/4/5/6/8 |
| DIMENSIUNI FIZICE (ÎNĂLȚIME) | 210 mm (8,27″) |
| DIMENSIUNI FIZICE (LĂȚIME) | Monobloc/4/5 canale: 300 mm (11,81″) 6/8 canale: 420 mm (16,54″) |
| DIMENSIUNI FIZICE (ADÂNCIME) | Monobloc/4/5 canale: 50 mm (1,97″) 6/8 canale: 57 mm (2,24″) |
| GREUTATE | Monobloc: 3,8 kg (8,38 lbs) 4 canale: 3,53 kg (7,77 lbs) 5 canale: 3,6 kg (7,94 lbs) 6 canale/6 canale (24 V): 5,3 kg (11,68 lbs) 8 canale: 5,6 kg (12,35 lbs) |
| TENSIUNE DE FUNCŢIONARE | Monobloc/4/5/6/8 canale: 10,8-16 V c. c. 6 canale (24 V): 21.6-32 V c. c. |
| INTERVAL DE TEMPERATURĂ DE FUNCŢIONARE | 0° – 50° C (32° – 122° F) |
Audio |
|
| CLASA AMPLIFICATORULUI | Clasa D |
|---|---|
| PUTERE NOMINALĂ (RMS) CONTINUĂ (TENSIUNE DE INTRARE DE 14,4 V LA 4 OHMI < 1% THD) | Monobloc: 500 W x 1 4 canale: 150 W x 4 5 canale: Principal: 80 W x 4/Sub: 250 W x 1 6 canale: 100 W x 6 8 canale: 100 W x 8 |
| PUTERE NOMINALĂ (RMS) CONTINUĂ (TENSIUNE DE INTRARE DE 14,4 V LA 2 OHMI < 1% THD) | Monobloc: 850 W x 1 4 canale: 220 W x 4 5 canale: Principal: 130 W x 4/Sub: 330 W x 1 6 canale: 140 W x 6 8 canale: 140 W x 8 |
| PUTERE NOMINALĂ (RMS) CONTINUĂ (TENSIUNE DE INTRARE DE 28,8 V LA 4 OHMI < 1% THD) | 6 canale: (24 V): 100 W x 6 |
| PUTERE NOMINALĂ (RMS) CONTINUĂ (TENSIUNE DE INTRARE DE 28,8 V LA 2 OHMI < 1% THD) | 6 canale: (24 V): 140 W x 6 |
| RĂSPUNS ÎN FRECVENȚĂ (+0, -1DB) | Monobloc: 10 Hz-320 Hz (-3 dB, dB la o putere nominală de 4 ohmi) – doar subwoofer 4/5 canale: 10 Hz-50 kHz (-3 dB, dB la o putere nominală de 4 ohmi) 6/8 canale și 6 canale 24 volți: 10 Hz-40 kHz (-3 dB, dB la o putere nominală de 4 ohmi) |
| SENSIBILITATE INTRARE LA INTRĂRI RCA | 0,3 V-8 V RMS (poate fi reglată de utilizator) |
| INTERVAL TENSIUNE INTRARE LA INTRĂRI RCA | 0,3 V-8 V RMS (poate fi reglată de utilizator) |
| IMPEDANŢĂ DE INTRARE | Monobloc/5 canale: 4 kΩ nominal 4/6/8 canale și 6 canale 24 volți: 7 kΩ nominal |
| CONSUM DE CURENT (ÎN MODUL ÎN AȘTEPTARE) | Monobloc/4/5/6/8 canale: < 1 mA la o tensiune de intrare de 14,4 V 6 canale (24 V): < 1 mA la o tensiune de intrare de 28,8 V |
| CONSUM DE CURENT (ÎN MODUL INACTIV) | Monobloc/4/5/6/8 canale: < 2,5 A @ 14,4 V input 6 canale (24 V): < 1,25 A la o tensiune de intrare de 28,8 V |
| CONSUM DE CURENT (ÎN MODUL MAX) | Monobloc: 120 A 4/5 canale: 80 A 6 canale: 75 A 8 canale: 100 A 6 canale(24 V): 35 A |
| CLASIFICAREA SIGURANŢELOR | Monobloc/6 canale: 3 siguranțe de tip lamă ATC, 40 A (conforme SAE J1171) 4/5 canale: 2 siguranțe de tip lamă ATC, 40 A (conforme SAE J1171) 8 canale: 4 siguranțe de tip lamă ATC, 40 A (conforme SAE J1171) 6 canale (24 V): 3 siguranțe de tip lamă ATC, 20 A (conform SAE J1171) |
| MIN. CABLU DE ALIMENTARE/ÎMPĂMÂNTARE DIN CUPRU | 1 |
Procesare semnal |
|
| FILTRU TRECE-SUS/TRECE-JOS FULL RANGE | Da (poate fi selectat de utilizator) |
|---|---|
| GAMĂ DE FRECVENȚE DE TRANZIȚIE VARIABILĂ HP | Monobloc: 10 Hz-80 Hz 4/5/6/8 canale și 6 canale 24 volți: 32 Hz-320 Hz |
| GAMĂ DE FRECVENȚE DE TRANZIȚIE VARIABILĂ LP | Monobloc: 32 Hz-320 Hz 4/5/6/8 canale și 6 canale 24 volți: 32 Hz-320 Hz |
| AMPLIFICARE BAS | 0 dB-9 dB, poate fi reglată de utilizator (doar zona 3) |






Reviews
There are no reviews yet.