DESCRIERE PRODUS ÎNCĂRCĂTOR LIFEPO4 REBELCELL 29.2V20A (IP65) WATERPROOF
Încărcătorul LiFePO4 29.2V20A waterproof (IP65) este conceput pentru încărcarea bateriilor Rebelcell 24V EDGE LiFePO4. Programul de încărcare asigură încărcarea bateriei sigur și automat, cu profilul corect de încărcare.
Starea încărcării poate fi monitorizată prin indicatorul LED. Încărcătorul include protecții integrate la scurtcircuit, polaritate inversă, supratensiune, supraîncărcare și temperatură ridicată.
Încărcătorul este etanșat cu rășină epoxidică, fiind potrivit pentru instalare permanentă în barcă. Este destinat doar pentru încărcarea bateriilor Rebelcell 24V EDGE LiFePO4.
General | |
| NUME PRODUS | 29.2V20A LiFePO4 charger waterproof (IP65) |
|---|---|
| COD PRODUS | WC29V20EDGE |
| COMPATIBIL CU | 24V105 EDGE LiFePO4 Battery |
| TEHNOLOGIE | Automatic charger with advanced high frequency switch mode power supply technology |
| EFICIENȚĂ | >91% |
| PROFIL ÎNCĂRCARE | Pre-charge / CC / CV / Cut-off |
| CONECTOR | M8 tongue connector |
Date electrice | |
| INTRARE AC | 180V – 240V (50-60Hz) |
|---|---|
| PUTERE | 600W |
| TENSIUNE ÎNCĂRCARE | 29.2V |
| CURENT MAXIM DE ÎNCĂRCARE | 20A |
| TENSIUNE MINIMĂ BATERIE | 12V |
| TEMPERATURĂ DE LUCRU | -10°C până la +45°C |
Timp de încărcare | |
| 24V105 EDGE LIFEPO4 BATTERY | 6-7 h |
|---|---|
Electronică și indicator | |
| INDICATOR STARE ÎNCĂRCARE | Da, prin LED |
|---|---|
| LED 1 | Roșu <80%; galben >80%; verde 100% |
| RĂCIRE | Da, ventilație forțată cu ventilator pentru răcirea încărcătorului |
| RADIATOR | Da, carcasa exterioară a încărcătorului funcționează ca radiator |
Protecție | |
| PROTECȚIE LA SUPRAÎNCĂRCARE | Da |
|---|---|
| PROTECȚIE LA POLARITATE INVERSĂ | Da |
| PROTECȚIE LA SCURTCIRCUIT | Da |
| PROTECȚIE LA SUPRATENSIUNE | Da |
| PROTECȚIE LA TEMPERATURĂ RIDICATĂ | Da |
| POTRIVIT PENTRU UTILIZARE EXTERIOARĂ | Da |
Dimensiuni și greutate | |
| DIMENSIUNI | 231x135x73 mm |
|---|---|
| GREUTATE | 4.0 kg |
| GREUTATE PACHET | 4.3 kg |
Certificare și garanție | |
| GARANȚIE | Doi ani |
|---|---|
| CERTIFICARE | CE, ROHS |
| IP RATING | IP65 |
| STANDARDE | IEC 61000-3-2:2019 |
| BARCODE | 8720964631219 |
| EAN | 8720964631219 |
| COD HS | 850440 / 85044060 |
Reviews
There are no reviews yet.