DESCRIERE PRODUS ÎNCĂRCĂTOR LIFEPO4 REBELCELL 43.8V20A (IP65) WATERPROOF
Încărcătorul LiFePO4 43.8V20A waterproof (IP65) este conceput pentru încărcarea bateriilor Rebelcell 36V105 EDGE LiFePO4. Programul de încărcare asigură încărcarea bateriei sigur și automat, cu profilul corect de încărcare.
Starea încărcării poate fi monitorizată prin indicatorul LED. Încărcătorul include protecții integrate la scurtcircuit, polaritate inversă, supratensiune, supraîncărcare și temperatură ridicată.
Încărcătorul este etanșat cu rășină epoxidică, fiind potrivit pentru instalare permanentă în barcă. Este destinat doar pentru încărcarea bateriilor Rebelcell 36V105 EDGE LiFePO4.
General | |
| NUME PRODUS | 43.8V20A LiFePO4 charger waterproof (IP65) |
|---|---|
| COD PRODUS | WC43V20REUA |
| COMPATIBIL CU | 36V105 EDGE LiFePO4 BT Battery |
| TEHNOLOGIE | MCU three-stage intelligent charging technology |
| PROFIL ÎNCĂRCARE | Pre-charge / CC / CV / Cut-off |
| CONECTOR | M8 |
Date electrice | |
| INTRARE AC | 100-245Vac 46-63Hz |
|---|---|
| PUTERE | 1200W |
| TENSIUNE ÎNCĂRCARE | 43.8V |
| CURENT MAXIM DE ÎNCĂRCARE | 20A |
| TENSIUNE MINIMĂ BATERIE | 4V |
| TEMPERATURĂ DE LUCRU | 0°C până la +45°C |
Timp de încărcare | |
| 36V105 EDGE LIFEPO4 BT BATTERY | 9-10 h |
|---|---|
Electronică și indicator | |
| INDICATOR STARE ÎNCĂRCARE | Da, prin LED |
|---|---|
| INDICATOR LED | Standby: clipește alternativ |
| STARE ÎNCĂRCARE | Roșu intermitent: încărcare; galben intermitent: încărcare > 80% |
| STARE ÎNCĂRCARE COMPLETĂ | Verde intermitent: încărcare > 98%; verde continuu: încărcare completă |
| RĂCIRE | Da, ventilație forțată cu ventilator pentru răcirea încărcătorului |
| RADIATOR | Da, carcasa exterioară funcționează ca radiator |
Protecție | |
| PROTECȚIE LA SUPRAÎNCĂRCARE | Da |
|---|---|
| PROTECȚIE LA POLARITATE INVERSĂ | Da |
| PROTECȚIE LA SCURTCIRCUIT | Da |
| PROTECȚIE LA SUPRATENSIUNE | Da |
| PROTECȚIE LA TEMPERATURĂ RIDICATĂ | Da |
Dimensiuni și greutate | |
| DIMENSIUNI | 232x137x76 mm, inclusiv mâner |
|---|---|
| GREUTATE | 2.8±0.3 kg |
| GREUTATE PACHET | 4 kg |
Certificare și garanție | |
| GARANȚIE | Doi ani |
|---|---|
| CERTIFICARE | CE |
| STANDARD | IP65 |
| BARCODE | 8720964631233 |
| EAN | 8720964631233 |
| COD HS | 850440 / 85044060 |
Reviews
There are no reviews yet.