DESCRIERE PRODUS ÎNCĂRCĂTOR LITIU REBELCELL 42V20A (IP65) WATERPROOF
Încărcătorul litiu 42V20A waterproof (IP65) este conceput pentru încărcarea bateriilor litiu Rebelcell de 36V. Programul de încărcare asigură încărcarea bateriei sigur și automat, cu profilul corect de încărcare.
Starea încărcării poate fi monitorizată prin indicatorul LED. Încărcătorul include protecții integrate la scurtcircuit, polaritate inversă, supratensiune, supraîncărcare și temperatură ridicată.
Încărcătorul este etanșat cu rășină epoxidică, fiind potrivit pentru instalare permanentă în barcă. Este destinat doar pentru încărcarea bateriilor Rebelcell de 36V.
General | |
| NUME PRODUS | 42V20A Lithium charger waterproof (IP65) |
|---|---|
| COD PRODUS | WC42V20REUA |
| COMPATIBIL CU | 36V70 BT Lithium Battery |
| TEHNOLOGIE | MCU three-stage intelligent charging technology |
| PROFIL ÎNCĂRCARE | Pre-charge / CC / CV / Cut-off |
| CONECTOR | M8 |
Date electrice | |
| INTRARE AC | 100-245Vac 46-63Hz |
|---|---|
| PUTERE | 1200W |
| TENSIUNE ÎNCĂRCARE | 42V |
| CURENT MAXIM DE ÎNCĂRCARE | 20A |
| TENSIUNE MINIMĂ BATERIE | 4V |
| TEMPERATURĂ DE LUCRU | 0°C până la +45°C |
Timp de încărcare | |
| 36V70 BT LITHIUM BATTERY | 5-6 h |
|---|---|
Electronică și indicator | |
| INDICATOR STARE ÎNCĂRCARE | Da, prin LED |
|---|---|
| INDICATOR LED | Standby: clipește alternativ |
| STARE ÎNCĂRCARE | Roșu intermitent: încărcare; galben intermitent: încărcare > 80% |
| STARE ÎNCĂRCARE COMPLETĂ | Verde intermitent: încărcare > 98%; verde continuu: încărcare completă |
| RĂCIRE | Da, ventilație forțată cu ventilator |
| RADIATOR | Da, carcasa exterioară funcționează ca radiator |
Protecție | |
| PROTECȚIE LA SUPRAÎNCĂRCARE | Da |
|---|---|
| PROTECȚIE LA POLARITATE INVERSĂ | Da |
| PROTECȚIE LA SCURTCIRCUIT | Da |
| PROTECȚIE LA SUPRATENSIUNE | Da |
| PROTECȚIE LA TEMPERATURĂ RIDICATĂ | Da |
Dimensiuni și greutate | |
| DIMENSIUNI | 232x137x76 mm, inclusiv mâner |
|---|---|
| GREUTATE | 2.8±0.3 kg |
| GREUTATE PACHET | 4 kg |
Certificare și garanție | |
| GARANȚIE | Doi ani |
|---|---|
| CERTIFICARE | CE |
| STANDARD | IP65 |
| BARCODE | 8720964630205 |
| EAN | 8720964630205 |
| COD HS | 850440 / 85044060 |
Reviews
There are no reviews yet.