DESCRIERE
Extinzând limitele a ceea ce este posibil pe apă, noile difuzoare maritime îmbunătăţite Signature seria 3 oferă performanţe de neegalat, chiar şi atunci când sunt expuse la condiţiile dificile ale mediului maritim.
- DESCOPERIŢI CELE MAI BUNE DIFUZOARE MARITIME DIN INDUSTRIE, CU ILUMINARE LED CRGBW LED.
- BUCURAŢI-VĂ DE SUNETUL DE ÎNALTĂ CALITATE, CU O REDARE ÎMBUNĂTĂŢITĂ, PRIN TEHNOLOGIA CURV CONE.
- DIFUZORUL PENTRU FRECVENŢE ÎNALTE DE TIP DOME CU MEMBRANĂ DIN MĂTASE OFERĂ UN RĂSPUNS ÎN FRECVENŢĂ SUPERIOR FĂRĂ ÎNTRERUPERI ŞI EFICIENŢĂ SPORITĂ.
- CU O PUTERE REALĂ SPORITĂ, BOBINA MOBILĂ ASIGURĂ UN SUNET CARE SE REGĂSEŞTE DOAR LA DIFUZOARELE SIGNATURE SERIA 3.
- DIFUZOARELE SUNT DISPONIBILE ÎN DIMENSIUNILE 6,5, 7,7 ŞI 8,8 INCHI ȘI CU GRILE ATÂT CLASICE, CÂT ŞI SPORT.
- PROIECTATE PENTRU A REZISTA SEZON DUPĂ SEZON, DIFUZOARELE INCLUD O GARANŢIE DE 3 ANI.
ÎN CUTIE
- O pereche de difuzoare (în funcție de modelul pe care îl alegi)
- Documentație
SPECIFICATII
Informaţii generale |
|
| DIMENSIUNI FIZICE (DIAMETRU X ADÂNCIME) | Difuzor clasic 8,8″: 9,75″ x 5,19″ (247 x 131,5 mm) Difuzor sport 8,8″: 8,82″ x 5,24″ (224 x 133 mm) Difuzor clasic 7,7″: 8,66″ x 4,31″ (220 x 109,5 mm) Difuzor sport 7,7″: 7,72″ x 4,31″ (196 x 111 mm) Difuzor clasic 6,5″: 7,87″ x 4,06″ (200 x 103 mm) Difuzor sport 6,5″: 6,93″ x 4,11″ (176 x 104,5 mm) |
|---|---|
| RATING DE PROTECȚIE ÎMPOTRIVA PĂTRUNDERII APEI ȘI PRAFULUI | IP65 |
| CONFIGURARE | Coaxial |
| DIMENSIUNE DIFUZOR | SG-FL882SPW / SG-FL882SPC / SG-F882W: 8,8″ SG-FL772SPW / SG-FL772SPC / SG-F772W: 7,7″ SG-FL652SPW / SG-FL652SPC / SG-F652W: 6,5″ |
| PUTERE MAXIMĂ (WAȚI) | Difuzor 8,8″: 330 W Difuzor 7,7″: 280 W Difuzor 6,5″: 230 W |
| PUTERE RMS (WAȚI) | Difuzor 8,8″: 130 W Difuzor 7,7″: 100 W Difuzor 6,5″: 75 W |
| SENSIBILITATE (1 W / 1 M) | Difuzor 8,8″: 91 dB Difuzor 7,7″: 91 dB Difuzor 6,5″: 90 dB |
| RĂSPUNS ÎN FRECVENȚĂ | Difuzor 8,8″: 50 Hz – 20 kHz Difuzor 7,7″: 60 Hz – 22 kHz Difuzor 6,5″: 70 Hz – 22 kHz |
| IMPEDANŢĂ NOMINALĂ | 4 ohmi |
| PUTERE RECOMANDATĂ AMPLIFICATOR (RMS) | Difuzor 8,8″: 25 140 W/Ch Difuzor 7,7″: 25-120 W/Ch Difuzor 6,5″: 30-90 W/Ch |
| ILUMINARE LED | Da – CRGBW (doar pentru modelele sport) |
| TENSIUNE DE ALIMENTARE LED | 10,8-16 Vcc (doar pentru modelele sport) |
| CURENT DE SARCINĂ LED @ 14,4 VCC | 300 mA (doar pentru modelele sport) |
| INTERVAL DE TEMPERATURĂ DE FUNCŢIONARE | 32° – 122° F (0° – 50° C) |
| DIAMETRU BOBINĂ MOBILĂ | Difuzor 8,8″: 1,5″ Difuzor 7,7″: 1,4″ Difuzor 6,5″: 1,2″ |
| MATERIAL CON | Con CURV cu garnitură din cauciuc |
| TIP DIFUZOR PENTRU FRECVENŢE ÎNALTE | Tip dome, cu membrană din mătase |
| DISTANŢA DE SIGURANŢĂ FAŢĂ DE BUSOLĂ | Difuzor 8,8″: 162″ (412 cm) Difuzor 7,7″: 141″ (358 cm) Difuzor 6,5″: 122″ (310 cm) |
| GARANŢIE | 3 ani |
Dimensiuni montare |
|
| SPAŢIU DIAMETRU PENTRU MONTARE | Difuzor 8,8″: 7,44″ (188 mm) Difuzor 7,7″: 6,14″ (156 mm) Difuzor 6,5″: 5,35″ (136 mm) |
|---|---|
| SPAŢIU ADÂNCIME PENTRU MONTARE | Difuzor 8,8″: 4,13″ (106 mm) Difuzor 7,7″: 3,39″ (86 mm) Difuzor 6,5″: 3,11″ (79 mm) |
Recomandări pentru închidere optimă |
|
| VOLUM CUTIE ETANŞĂ (UMPLUTĂ COMPLET CU MATERIAL ABSORBANT) | Difuzor 8,8″: 0,78 picioare cubice (22 L) Difuzor 7,7″: 0,71 picioare cubice (20 L) Difuzor 6,5″: 0,64 picioare cubice (18 L) |
|---|---|
| VOLUM CUTIE CU PORT (ORIFICIU DE VENTILARE) (CĂPTUŞITĂ CU MATERIAL ABSORBANT) | Difuzor 8,8″: 1,23 picioare cubice (35 L) Difuzor 7,7″: 1,06 picioare cubice (30 L) Difuzor 6,5″: 0,88 picioare cubice (25 L) |
| DIAMETRU PORT | 3″ (76 mm) |
| LUNGIME PORT | Difuzor 8,8″: 6,7″ (170 mm) Difuzor 7,7″: 6,3″ (160 mm) Difuzor 6,5″: 6,4″ (162 mm) |













Reviews
There are no reviews yet.