DESCRIERE
Înfruntă forţele naturii. Difuzoarele coaxiale Signature Series 3i oferă un sunet foarte clar şi rezistă la intemperii mai bine ca niciodată.
- SUNETUL PREMIUM FOARTE CLAR ESTE POTRIVIT PENTRU MEDIUL MARIN.
- CONECTORII REZISTENŢI LA APĂ SIMPLIFICĂ INSTALAREA ŞI OFERĂ UN NIVEL SUPERIOR DE PROTECŢIE.
- DESIGNUL MARIN TESTAT RIGUROS ARE O CLASĂ DE REZISTENŢĂ IP65.
- DISPONIBILE ÎN VARIANTE DE 6,5″, 7,7″ ŞI 8,8″, CU GRILE ÎN STIL CLASIC SAU SPORT.
- SISTEMUL DE ILUMINARE CRGBW LED CREEAZĂ O ATMOSFERĂ MINUNATĂ PE AMBARCAŢIUNEA TA.
- CREATE PENTRU A REZISTA SEZON DUPĂ SEZON, DIFUZOARELE COAXIALE MARINE FUSION SIGNATURE SERIES 3I INCLUD O GARANŢIE DE 3 ANI.
ÎN CUTIE
- O pereche de difuzoare (în funcţie de modelul pe care îl alegi)
- 12 şuruburi de montare din oţel inoxidabil Phillips, 4,2 mm x 40 mm (calibru 8 x 1,6”)
- 2 ansambluri de cabluri rezistente la apă cu conector cu 2 pini (5,9″ (150mm))
- 2 ansambluri de cabluri rezistente la apă cu conector cu 6 pini (5,9″ (150mm), stil sportiv numai cu modelele cu LED-uri)
- Documentaţie
SPECIFICATII
Caracteristici Fizice şi Performanţe |
|
| GARANŢIE | 3 ani |
|---|---|
| DIMENSIUNI | 6,5″/7,7″/8,8″ |
| CULOARE | Alb clasic sau alb sport sau gri sport |
| DIMENSIUNI FIZICE (DIAMETRU) | 6,5″ (clasic): 200 mm (7,87″) 6,5″ (sport): 176 mm (6,93″) 7,7″ (clasic): 220 mm (8,66″) 7,7″ (sport): 196 mm (7,72″) 8,8″ (clasic): 247 mm (9,75″) 8,8″ (sport): 224 mm (8,82″) |
| DIMENSIUNI FIZICE (ADÂNCIME) | 6,5″ (clasic): 103 mm (4,06″) 6,5″ (sport): 104,5 mm (4,11″) 7,7″ (clasic): 109,5 mm (4,31″) 7,7″ (sport): 111 mm (4,37″) 8,8″ (clasic): 131mm (5,16″) 8,8″ (sport): 133mm (5,24″) |
| GREUTATE | 6,5″ (clasic): 1,35 kg (3 lbs) 6,5″ (sport): 1,29 kg (2,8 lbs) 6,5″ (sport) cu CRGBW: 1,32 kg (2,9 lbs) 7,7″ (clasic): 1,8 kg (4 lbs) 7,7″ (sport): 1,76 kg (3,9 lbs) 7,7″ (sport) cu CRGBW: 1,77 kg (3,9 lbs) 8,8″ (clasic): 2,62 kg (5,8 lbs) 8,8″ (sport) cu CRGBW: 2,61 kg (5,8 lbs) |
| RATING DE PROTECȚIE ÎMPOTRIVA PĂTRUNDERII APEI ȘI PRAFULUI | IP65 |
| TIP DIFUZOR | Coaxial |
| GESTIONARE PUTERE CONTINUĂ (RMS) | 6,5″: 75 W 7,7″: 100 W 8,8″: 130 W |
| SENSIBILITATE (SPL LA 1 W/1 M) | 6,5″: 90 dB 7,7″/8,8″: 91 dB |
| RĂSPUNS ÎN FRECVENȚĂ (+/- 3 DB) | 6,5″: 70 Hz-22 kHz 7,7″: 60 Hz-22 kHz 8,8″: 50 Hz-20 kHz |
| IMPEDANŢĂ NOMINALĂ | 4 Ω |
| PUTERE RECOMANDATĂ AMPLIFICATOR (RMS) | Sumar 6,5″: 25-160 W/canal 7,7″: 25-220 W/canal 8,8″: 30-300 W/canal |
| ILUMINARE LED | Da – CRGBW (doar pentru anumite modele sport) |
| TENSIUNE DE ALIMENTARE LED | 10,8-16 V c.c. (doar pentru anumite modele sport) |
| CURENT DE SARCINĂ LED LA 14,4 V C.C. (MAX) | 300 mA (doar pentru anumite modele sport) |
| INTERVAL DE TEMPERATURĂ DE FUNCŢIONARE | 0° – 50° C (32° – 122° F) |
| MATERIAL CON | Tehnologia CURV Cone cu cauciuc pentru sunet surround |
| TIP DIFUZOR PENTRU FRECVENŢE ÎNALTE | Tip dome, cu membrană din mătase |
Reţea Electrică |
|
| DISTANȚĂ DE SIGURANȚĂ BUSOLĂ | 6,5″: 310 cm (122″) 7,7″: 358 cm (141″) 8,8″: 412 cm (162″) |
|---|---|
Conexiuni |
|
| CONEXIUNI BOXE | Conductor de alimentare cu conector bidirecțional rezistent la apă, 150mm (5,9″) |
|---|---|
| CONEXIUNE PENTRU LED-URI | Conductor de alimentare cu conector cu 6 căi rezistent la apă, 150 mm (5,9″) (doar pentru anumite modele sport) |
Dimensiuni montare |
|
| SPAŢIU DIAMETRU PENTRU MONTARE | 6,5″: 136mm (5,35″) 7,7″: 156mm (6,14″) 8,8″: 188mm (7,44″) |
|---|---|
| ADÂNCIMEA SPAŢIULUI LIBER PENTRU MONTARE | 6,5″: 79 mm (3,11″) 7,7″: 86mm (3,39″) 8,8″: 106mm (4,13″) |
| PROEMINENȚĂ FRONTALĂ A GRILEI | 6,5″: 29 mm (1,14″) 7,7″: 29 mm (1,14″) 8,8″: 31 mm (1,34″) |




Reviews
There are no reviews yet.